News
انتشار ویژه نامه منتخب ششمین جایزه پدر روابط عمومی ایران
۲۸ / ۷ / ۱۳۹۳

شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)-  ویژه نامه دکتر یونس شکرخواه بنیانگذار روزنامه نگاری آتلاین ایران منتشر شد. 

به گزارش شارا این ويژه نامه 33 صفحه ای، به پرونده زندگی حرفه ای دکتر یونس شکرخواه بنیانگذار روزنامه نگاری آنلاین ایران در عرصه های داخلی و خارجی اختصاص دارد.

آثار و تالیفات، پژوهش ها، مقالات، راهنمایی و مشاوره پایان نامه ها، کاریکاتورها، تصاویر، گفتگوها و پیام ها از محتوای این پرونده می باشد. گفتگوی اختصاصی «شارا» با دکتر یونس شکرخواه دیگر مطلبی است که در این نشریه درج شده است. در بخشی از این مصاحبه می خوانیم:

روابط عمومی آنلاین، دیجیتال و هر آنچه که اسم آن را می گذارید، بزک نیست بلکه فلسفه است. شما می توانید من عامی و بی سواد را با آخرین تکنولوژی ها از ساعت مچی اپل که چند روز پیش رونمایی شد تا دوربین و عینک دیجیتال و لباس هوشمند مجهز کنید. اما من نمی توانم از آن ها استفاده کنم، زیرا شما آن ها را به صورت تزئینی به من دادید. اگر خاطرتان باشد گفتم که روابط عمومی آنلاین یا دیجیتال یک فلسفه است و اگر شما به این فلسفه مومن نباشید، کاری نمی توانید انجام دهید. ادارات را پر از کامپیوتر، کابل و داکت می کنید، اما هیچ اتفاقی نمی افتد. کسی باید نترسد و پا جلو بگذارد و کاری انجام دهد. من در ترم روابط عمومی حرف تلخی زدم که اکنون نکرار می کنم: روابط عمومی ها در ایران مشکل روابط عمومی دارند چرا که اگر مشکل روابط عمومی نداشتند ما اکنون 10 نهاد روابط عمومی نداشتیم. روابط عمومی فرقه اسماعیلیه نیست که فرقه خود را درست کند. روابط عمومی می توانست یک اتحادیه بزرگ داشته باشد. من حتی با خود کلمه روابط عمومی مشکل دارم. روابط عمومی فیلم، بازی و اجرا نیست بلکه چیزی است که باید به آن باور داشته باشید. در سینما بین نقش و تیپ تفاوت معنایی قایل می شویم. روابط عمومی زمانی شکل می گیرد که فرد روابط فردی، درون فردی و میان فردی را بداند و جوهره بین فردی خود درک عمیق داشته باشیم و با آن می توانیم به سراغ داستان روابط عمومی رفت. روابط عمومی حقیقیت واقعی بیرون زندگی است. روابط عمومی امروز یک راز بیشتر ندارد و آن هم شفافیت است.
علاوه بر آن در این پرونده، گفتگوهای اختصاصی و ویژه ای با استادان و صاحب نظران ارتباطات در خصوص زندگی حرفه ای دکتر یونس شکرخواه صورت گرفته است:


ـ دکتر حسام الدین آشنا: دکتر شکر خواه عین ارتباط است
ـ استاد فریدون صدیقی: دکتر شکرخواه، آقای سیب
ـ دکتر حسن نمک دوست: یونس شکرخواه، بهترین استاد خبر در ایران
ـ استاد سیدفرید قاسمی: دکتر شکرخواه، مدرن ترین سنتی

فایل کامل و مستقیم ويژه نامه دکترشکرخواه را  اینجا دریافت نمایید.